Цитата

Є лише один спосіб зробити велику роботу – полюбити її

Стів Джобс

Майстерня форум-театру

Майстерня форум-театру
Опубліковано: 08:13 29.10.2024

З 7 по 9 жовтня 2024 року в стінах ВСП «Запорізького фахового коледжу комп’ютерних технологій НУ «Запорізька політехніка» проходила майстерня форум-театру та безпосередньо сама форум-вистава в рамках менторської програми Школи театру пригноблених, яка наразі реалізується громадською організацією “Театр змін”.

Проводила майстерню учениця 3-ої Школи театру пригноблених, психолог коледжу Ганна Клименко за менторською підтримкою і наставництвом співзасновниці Школи та джокерки Театру пригноблених Лариси Головко.

В майстерні взяли участь студенти не тільки ВСП «Запорізького фахового коледжу комп’ютерних технологій НУ «Запорізька політехніка», а і ВСП «Оріхівський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного». 
Протягом трьох днів тринадцять студентів навчалися у майстерні форум-театру задля важливої мети – створення форум-вистави та залучення глядачів для її обговорення.
Навчання проходило досить жваво та насичено, з неймовірною кількістю позитивних емоцій і взаємодій між студентами, включало велику кількість цікавих театральних вправ, які дали змогу досягти поставленої мети.
Результатом навчання стало створення двох форум-вистав, які затронули теми людської одинокості та стосунків в парі.
Перша вистава «Самотня душа» створена студентами відображала відчуття самотності підлітка, який наче має друзів, захоплення і хоббі, зустрічається з дівчиною, але все одно відчуває себе самотнім та непочутим.
Друга вистава «Коли ж ти мене почуєш?» відображала сімейну пару в якій відбувається конфлікт на фоні постійної зайнятості і втомленості чоловіка. Дружина пред'являє претензії чоловіку щодо приділення їй малої кількості уваги та нерозуміння її особистих потреб. Крім того, у чоловіка проблеми на роботі. Подруга дружини та друг чоловіка радять своїм друзям розірвати ці стосунки. Сцена завершується на піку конфлікту де пара вже не стримує емоції і висловлює один одному думку – розійтися.
На форум виставу студенти запросили одногрупників, викладачів та батьків. У обговоренні взяли участь більше 30 осіб, студенти та батьки активно долучались до інтервенцій і пропонували свої варіанти вирішення проблемних моментів у виставі, замінюючи акторів. Дуже жвава дискусія була і серед викладачів, які розповідали про своє бачення розвитку подій.
Як казав Аугусто Боаль – засновник Театру пригноблених: "Форум-театр – це репетиція життя, а  справжній форум-театр починається після його завершення". Тож сподіваємось, що учасники форум-вистави знайшли для себе відповіді на ті питання, які виникали в процесі роботи.
Думаємо, що це тільки початок акторської кар’єри непрофесійних акторів-студентів і вже незабаром студентство створить ще одну форум-виставу для обговорення.