Психологічну службу коледжу очолює практичний психолог Клименко Ганна Валеріївна.
Мета роботи:
Напрями роботи:
1 Психодіагностика
В рамках даного напрямку проводиться діагностика особистісних якостей, емоційних станів, психічних процесів, вивчення інтересів, цінностей, схильностей і здібностей студентів, міжособистісних відносин, оцінка соціально-психологічного клімату і атмосфери в групах і колективах та інші види діагностики. Відбувається за допомогою тестів, анкет, опитувальників.
2 Корекційно-розвиваюча робота
Включає в себе проведення групових тренінгових занять (на згуртування, розвиток навичок спілкування, вирішення конфліктів, розвиток впевненості в собі, творчих якостей особистості, самопізнання і саморозвиток) і індивідуальних занять за результатами діагностики і запитам. Включає в себе елементи арт і тілесно-орієнтованих технік, рольові ігри (розігрування або виконання певної ролі), мозковий штурм, практичні вправи.
3 Консультування
Індивідуальне психологічне консультування з питань розвитку, навчання, життєвого самовизначення, емоційні проблеми, взаємовідносини з оточуючими та з особистих питань.
4 Психологічна профілактика:
Психологічна профілактика здійснюється за допомогою бесід, дискусій, друкованих просвітницьких матеріалів (буклети, пам’ятки), круглих столів, залучення медичних працівників та інших організацій.
5 Психологічна просвіта:
6 Організаційно-методична діяльність:
Якщо у вас виникли ситуації, які негативно впливають на ваш емоційний, фізичний стан, побут, ускладнюють взаємовідносини з близькими та оточуючими, уповільнюють ваш особистісний розвиток?
Ви можете звернутися до психолога коледжу та отримати професійну психологічну допомогу та підтримку.
Панічна атака – це раптовий напад неконтрольованого страху, який супроводжується погіршенням самопочуття.
1. Встановлення контакту Завдання: Переконатись, що на вашу присутність якось реагують, вас бачать і чують. Для цього необхідно залучити людину до взаємодії з вами. Що робити: Зверніться до людини, наприклад: "Кивни, якщо ти мене чуєш", "Я Діма, як тебе звати?", "Я зараз стискаю твою руку, стисни у відповідь мою".
2. Підтримка Завдання: Показат... читати далі
Діти часто віддзеркалюють емоції батьків. Якщо бачимо, що дитина нервує, одразу перевіряємо наскільки знервовані самі.
Якщо відчуваєте, що емоції переповнюють, треба подихати і «заземлитися». Робимо кілька вдихів носом, надуваючи живіт на рахунок один-два, і кілька видохів, здуваючи живіт, на рахунок один-два-три-чотири-п'ять.
Дуже важливо бути здатним приймати рішення і мислити критично.
Базова вимога для цього – хоча б кількагодинний сон на добу. 1. Обладнайте місце для сну. У найбезпечнішому доступному укритті. 2. Теплі речі. Спальні мішки, ковдри, теплий одяг. Дітям важливо мати поруч свої іграшки, не можна забороняти дітям брати їх із собою. 3. Максимальна звукоізоляція. Ви... читати далі
Це почуття паралізує і не є продуктивним, його треба позбавитися якомога швидше. Багато українців зараз почуваються винними — докоряють собі, що перебувають у більшій безпеці, ніж інші. Не можуть пробачити собі, що не тримають зброю в руках, не патрулюють вулиць тощо. Всі ці переживання паралізують, приковують до стрічок новин, занурюють у потік самодокорів і заважають діяти, бути ефективними. Б... читати далі
Для того, щоб спробувати донести свою точку зору, варто спочатку розібратися, що відбувається. Чому саме людина не має критичного мислення або де воно поділося? Людина, яка багато років живе під впливом пропаганди, є обмеженою й знаходиться у своєму інформаційному просторі. Це те постійне поле, у якому їй доводиться жити, і з часом виходить так, що людина втрачає так зване «право вибору на інформацію».... читати далі
Найчастіше після пережитого травматичного досвіду підлітки відчувають сором і можуть мріяти про помсту. Моральна травма може призвести до радикальних змін підліткового світогляду. У декого може спостерігатися саморуйнівна або небезпечна поведінка.
Підлітка необхідно заохочувати до обговорення його тривог, вираження страху та суму. Разом шукати відповіді на важливі питан... читати далі
Часто у стресовому стані, під час сильної втоми людям складно приймати підтримку. Вони просто не можуть до кінця усвідомити свій стан і потреби.
Перші вибухи, що пролунали по всій країні 24-го лютого, змінили нашу реальність. Страх невизначеності став на зміну мирному побуту, планам і мріям. Важливо пройти складний процес прийняття того, що трапилося, і адаптуватись до нового життя.
Що відбувається у момент змін і як із цим впоратись.
Існує популярна теорія американської психологи... читати далі